ПАМ'ЯТКА Перша долікарська допомога дітям при укусах комарів, мокреців, інших дрібних комах

13 июня 2016 - Администратор

      У дітей, які схильні до алергії, часто навіть одиничні укуси можуть викликати алергічну реакцію на слину комарів, комах. Тому як іу випадку з укусами перетинчастокрилих, у приміщеннях слід вдаватися до запобіжних заходів, а саме завішувати вікна та двері дрібною сіткою, аби комарі не могли попасти у приміщення.

     Для більшої ефективності можна використовувати репеленти - речовини, що відлякують комах. На сьогодні існує великий вибір хімічних репелентів. Природні репеленти ж отримують з листя томатів, лаванди, гвоздики, аніса, кедра, евкаліпта тощо. Однак зауважте, що лікарі не радять наносити ці речовини на дитячу шкіру: Репелентом слід лише обробити сітку, яка прикриває вікна.

     Якщо у приміщення вже залетіли комарі, слід використовувати інсектициди  - речовини, які вбивають комах. Найбільш поширеними сьогодні є фумігатори - речовини для викурювання комарів (спіралі, свічки, рідини, пластинки). Можна також використовувати ультразвукові відлякувачі.

     Якщо дитину вкусив комар, мокрець або інша дрібна комаха, необхідно:

  • прикласти щось холодне до місця укусу;
  • зняти свербіж та набряк від укусу за допомогою спиртовмісних настоянок (борний спирт: настоянка календули, навіть корвалол чи валокордин);
  • намазати місце укусу маззю арніки або іншим антигістамінними гелем тощо;
  • дати дитині антигістамінний препарат.
  • у разі розвитку алергічної реакції, супроводжуваної набряком, який збільшується, нудотою та утрудненим диханням, необхідно терміново звернутися до лікаря.
  • невідкладної допомоги потребують усі діти з численними укусами, вираженими алергічними реакціями та при будь-якій зміні загального самопочуття навіть після одиничного укус