ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ РАННЬГО ВІКУ з використанням нетрадиційних методів оздоровлення .
22 ноября 2016 - Администратор
ТЕМА: Допоможемо сонечку
МЕТА :
Здоров'язберігаюча:
- зміцнювати здоров'я дітей.
- здійснювати профілактику простудних захворювань за допомогою дихальної гімнастики , точкового масажу , Су-Джок терапії ,кольротерапії , психогімнастики..
- створювати позитивну емоційну і психологічну атмосферу.
Освітня:
- розуміти поняття «низ-верх» .
-закріплювати назви кольорів(червоний,жовтий,зелений).
- закріплювати навички основних видів рухів.
- формувати мотивацію до спільної діяльності.
Розвиваюча:
- розвивати дрібну моторику пальчиків.
- мислення, уяву, пам'ять, зорове сприйняття.
- просторові та координаційно - ритмічні здібності.
- включати тіло в активний гармонійний режим життєдіяльності.
Виховна:
- гігієнічно-культурні навички .
- навички здорового способу життя, свідомого ставлення до свого здоров'я.
- виробити у дітей свідоме ставлення до виконання вправ та ігор.
- виховувати стійкий інтерес до занять з фізичного виховання.
Інвентар: листочки 3-х кольорів , каштани, соляна лампа, сонечко з промінчиками що загинаються ,аудіо запис шуму листочків , килимки здоров’я.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Привітання.
Будьте здоровими,
Будьте щасливими,
Будьте розумними,
Будьте красивими!
Доброго ранку.
2. Дихальна гімнастика «Зігріємо ручки»
--Дітки щось сьогодні дуже холодно ,темно так на вулиці .Ой дивіться сонечко лежить на земельці. Діти де воно ,знизу чи зверху ? А де повинно бути?
Сонечко змерзло у нього нежить у нього нема хустинки ,воно захворіло і потребує нашої допомоги. Допоможемо йому?
Ми прийшли в країну листочків .
3. Психогімнастика «Вітер та листочки».
Ми листочки, ми листочки –
Ми осіннії листочки.
Ми на дереві сиділи,
Вітер дунув – полетіли.
Політали, покружляли
І на землю тихо впали.
Ш-Ш-Ш.
Полежали, відпочили
Вітер дунув – полетіли.
Політали, покружляли
І на землю тихо впали.
Ш-Ш-Ш.
--Потрібно позбирати листочки і з листочків однакового кольору виложити місток до сонечка.
4.Діагностична вправа «Різнокольорові листочки».
Кольоро терапія 3 кольори: червоний, жовтий, зелений .
Осінь, осінь, лист жовтіє,
З неба часом дощик сіє.
Червонясте, золотисте
Опадає з кленів листя.
Діти ті листки збирають,
І доріжку з них складають.
Листячко викладаємо на килимку. Робимо жовту, зелену, червону стежинку ,кольори викладаємо по черзі. Йдемо по доріжці до сонечка.
5.Пальчикова гра « Сонячні промінчики».
Дітки погладжують ,витягують кожен пальчик – промінчик.
- Допомагаємо сонечку вилікувати його промінчики. Даємо хустинку, розповідаємо що коли нежить то потрібно витирати носик .
- Дітки ,а можна витиратись рукавом?
Су-Джок терапія.
6. Гра на розвиток повільних плавних рухів , що сприяють витягуванню хребта ,та формують правильну поставу.
Ось так ,ось так сонечко встає
Вище, вище , вище - – Діти стоять на колінцях і повільно встають піднімаючи руки до верху , підтягуючись .
Весело, весело ,сонечко сміється
А під сонечком усім радісно живеться .— Опускають руки, виконують пружинку і хлопають .
-- Сонечко з допомогою діток піднімається на верх.
Сонечко хоче погратися з дітками в гру з каштанчиками.
Щоб нежиті не знати й ніколи не хворіти
Будемо масаж каштанчиками робити.
Цен каштан –фантазер,
Він чудовий масажер.
Щоб гарне здоров я мати ,
Потрібно його катати.
Прикладем до брів, погладимо носик, сховаємо за вушками.
Сонечко дякує. .
--- Допобачення сонечко. Дітки йдуть в садочок.